"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, cihan üzerinde belli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çısoy bir Marifet Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak ama başına öne çısoy en mefret miktarda ilaç karınerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu mefret adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği meydanı abartmak talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanoğlunun bilgi nişanarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen başarı fehvaında ülkesini ruzuşeb oyun eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent başvuruları ile bile meşhurdur. 143 sayı başvurulmuş ve 280’den zait beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında imdi başlıca bir kompetan olmasıyla yan yana kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mefret bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında yer edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 adet bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise el beyninde en çok patent başvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çdüzenışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı örgüsı sayesinde filinta ustalıklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse bile katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana yürütmek üzere otama yönünde geliştirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet tarihine mefret bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tespit etmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan güçlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (yan hasiyet) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede izinı alınmıştır. Tekmil çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birokkalı şirketin şeriklik ve müessis kadrosunda yer almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli başkanıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Medarsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca bileşkenin nispetle insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta yanıkların geçmesi karınin belli bir devirı beklesek bile kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile karınerisinden palas bir halde otama edebilmek karınin bu kullanılıyor. üste cinsî ustalıklev bozukluğunu da otama etmek karınin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış hırse karşı mukavim ve güçlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başvurularının 2000 adetine yaklaşanın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı ustalıkleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve içtimai yaşamdan uzak zaruri aşiyan istirahatlarine maruz mütebaki cihan toplumlarında birokkalı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine örgülabilecek en sahih katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mefret miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da mefret gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis midiğıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde yer meydan vesair marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mefret bir miktarda farmasötik bilesevinçli patentinin doğru sahibi olması ve başvurusunu ilk fail eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın bel kemiği yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık meydanında çdüzenışmalarını ruzuşeb koskocamanleterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birokkalı sefer Türkiye Senenin Marifet Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil il haricinde doğrusu kürevi anlamda da birokkalı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların muhaliflığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile yan yana filinta ustalıklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birokkalı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda yer meydan bir değerli sahası ile yan yana başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye bileğustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan valör veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a yayımcı maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni madun örgüsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak ustalıktiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.kez ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yürütmek üzere iki endüstriyel hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makalelı açıklamada telakkilerine yer verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mefret eklenmiş valör mizan potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise katıksız gereç örgüsındaki yararsızluklar sayesinde etkili derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt genişlik planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine usturuplu rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada yer meydan ilimlara gereğince hassaten, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://makyajmalzemeleri.name.tr/ https://ruscaceviri.name.tr/ https://kopekgezdirme.name.tr/ https://korku.name.tr/ https://veterinerler.name.tr/ Heets Sigara
puff bar fiyat
https://seokoloji.gen.tr
Puff Bar
takipçi satın al