"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Periyot Başkanı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Ululuk Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gine aynı kurumun Dış İlişkiler Aracısızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden çıkışlı olmuştur. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlamlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Elan sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel nitelikli hayatına esaslamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları beyninde Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 yılları beyninde Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları beyninde da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerarası Kurul Tababet ve Sağlık Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Başkanlığı, UMEMPS (Tutarlı Doğu ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) riyaset ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları beyninde Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları beyninde YÖK üyeliği görevinde bulunmuştur. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Idare Kurulunda görev almaktadır. Başkanlığını da yapmış evetğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mahirından biri olarak ikrar edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin iştirakıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “doğacak fasıl esaskanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda hizmet ettiği iki yılın böylece 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA esaskanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan çalışarak ahit almıştır. üste Ululuk Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Başkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://makyajmalzemeleri.name.tr/ https://ruscaceviri.name.tr/ https://kopekgezdirme.name.tr/ https://korku.name.tr/ https://veterinerler.name.tr/ https://howtoget.enpatika.com/ https://cheat.enpatika.com/ https://whichcountry.enpatika.com/ https://whatstock.enpatika.com/ https://howtogetaloan.enpatika.com/ Heets Sigara
puff bar fiyat
https://seokoloji.gen.tr
Puff Bar